Ekipa Chrumasa – bajka edukacyjna dla dzieci o zdrowym odżywianiu

Kreskówka Ekipa Chrumasa to seria dla dzieci, która promuje program „Owoce i warzywa w szkole”. Bohaterowie kreskówki zachęcają dzieci do jedzenia zdrowej żywności, takiej jak owoce, warzywa i pełne ziarna. Zachęca również rodziców do spożywania śniadań z dziećmi każdego dnia.

Owoce i warzywa w szkole

Owoce i warzywa są ważne dla zdrowej diety. Zawierają błonnik, witaminy i minerały, które pomagają organizmowi zachować zdrowie. Owoce i warzywa powinny znaleźć się w diecie każdego dziecka. Ale muszą być podawane w sposób, który jest dla nich atrakcyjny. Podawanie owoców i warzyw w szkole może ułatwić uczniom spożywanie większej ich ilości. Daje to również dzieciom szansę na naukę o żywieniu i o tym, jak zdrowo się odżywiać.

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem programu owocowo-warzywnego w swojej szkole, skontaktuj się z lokalnym koordynatorem programu.

Ekipa Chrumasa to teraz Pamiętnik Chrumasa

W 2020 roku bajka zmieniła. Od tej pory nazywa się „Pamiętnik Chrumasa”. W kreskówce nie wiązało się to z większymi zmianami

Ekipa Chrumasa – postacie

  • Świnia Chrumas
  • Królik Uchol
  • Koza Mee
  • Kotka Miau

Chrumas to młody i energiczny bohater. Uwielbia ćwiczyć i jeść zdrowe i świeże owoce i warzywa. Jest świetnym kucharzem, który często robi sałatki z awokado, pomidorami, ogórkami i świeżymi ziołami. Wie, że jedząc zdrowo może żyć długo i szczęśliwie.

Uchol jest najlepszym przyjacielem Chrumasa, głównego bohatera. Uczęszcza do klasy z Chrumasem i Miau. Uchol jest świetny w używaniu technologii. Często sprawdza swój telefon przed wyjściem na zajęcia, a siedząc obok Chrumasa zawsze gra na nim w jakąś grę. Uwielbia jeść i jest bardzo leniwy, ale jest opiekuńczy. Uchol zakochał się w Miau

Zdrowe odżywianie dzieci

Owoce i warzywa są ważne dla zdrowia dzieci. Zawierają witaminy, minerały, przeciwutleniacze i inne składniki odżywcze, które pomagają utrzymać zdrowy organizm. Dzieci muszą jeść owoce i warzywa każdego dnia, aby zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe.

Dzieci, które regularnie jedzą owoce i warzywa, mają mniejsze ryzyko zachorowania na niektóre choroby i mogą mieć lepszy ogólny stan zdrowia. Owoce i warzywa są ważne dla wzrostu i rozwoju dzieci. Owoce i warzywa zawierają witaminy i minerały, które wspierają wzrost mózgu i ciała dzieci. Witaminy A i C są niezbędne dla dobrego wzroku.