Jak wyeliminować niezdrowe pokarmy z diety dziecka?

Redakcja

2 stycznia, 2024

Czy wiesz, że spożywanie niezdrowej żywności jest najczęstszym powodem wad postawy u dzieci i młodzieży? W ciągu ostatnich kilku lat sylwetka naszych pociech zmieniła się dramatycznie. To efekt m.in. obecności słodyczy, chipsów i fast foodów na każdym kroku. Czas zmienić takie trendy! Oto 7 sposobów na to, aby Twoje dziecko zachowało zgrabną sylwetkę przez całe życie.

Żywność typu fast food

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zachowało zgrabną sylwetkę, to musisz zmienić jego sposób odżywiania. Od pewnego czasu rodzice i dorośli często spożywają fast food. Jeśli nie chcesz pogrążyć również swojego dziecko w takim nawyku żywieniowym oraz narażać na wiele zdrowotnych zaburzeń to zmieć coś już dziś. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Niestety, żeby zmienić sposób odżywiania trzeba bardzo dużo silnej woli, ale pomyśl, że robisz do dla dobra swojego dziecka.

Pilnuj by dziecko nie podjadało

Bardzo często zdarza się, że dzieci zjadają zbyt dużo słodyczy w ciągu dnia. Jeśli Twoje także to nie dawaj mu zjadać za dużo słodyczy. Rób to w odpowiedni sposób! Nie karć dziecka agresywnie, a spróbuj mu wytłumaczyć dlaczego takie podjadanie jest złe i z jakimi konsekwencjami się to wiąże. Poproś, żeby energię poświęconą na podkradanie ciastek ze słoika spędził na spacerze z psem lub zabawą z kolegami.

Należy unikać produktów pełnoziarnistych

Zmiana dietetyczna jest bardzo ważnym elementem, który powinien stać się nowym standardem żywieniowym Twojego dziecka. Co to oznacza? Nie powinno jeść ciężkostrawnych, pełnoziarnistych produktów. Przede wszystkim stawiaj na owoce i warzywa. Niech unika wszelkich produktów pełnoziarnistych. Gdy jeich dużo, to przysparza mu wad postawy.

dziecko z problemem otyłości

Polecane: